Letáky jsou nejtypičtějším nástrojem propagace a reklamy. Je to dáno jejich variabilitou, nízkou cenou a širokým dopadem na cílovou skupinu. Nejčastějšími formáty letáků jsou DL, A6 a A5. Setkat se můžeme i s formátem A4 či A3.

Variabilita u skládaných letáků je dána především druhem papíru a možnostmi jejich složení. Nejčastěji se využívá křídový papír, lesklý či matný, ale běžné je použití se i papíru offsetového či recyklovaného. Pro vyšší kvalitu je možné leták laminovat, parciálně lakovat či do něj něco vyrazit. Běžná gramáž použitého papíru je 135 g/m2, ovšem použít je možné gramáž od 80g/m2, přes 115 g/m2, 150 g/m2 až do 170 g/m2. U papírů vyšší gramáže již nelze garantovat vysokou kvalitu skladu.

Sklad letáků může být jednoduchý, do sebe (C falc) či do harmoniky (Z falc). Typ skladu je vždy dán počtem stran, který se pohybuje od 4 (1 lom) do 10 (4 lomy). V současné době si na našem eshopu můžete objednat níže vyobrazené varianty skládaných letáků. Pokud máte zájem o jinou variantu, kontaktujte nás na emailu

Skladané letáky s jedním lomem

Skladané letáky s dvěma lomy